Wedding dress buying guide

راهنمای خرید لباس عروس

اشتراک

انتخاب و خرید لباس عروس مناسب یکی از دغدغه‌های مهمی است که خانم‌ها قبل از برگزاری مراسم عروسی خود دارند. بی‌شک یکی از مهم‌ترین موارد تاثیر گذار در انتخاب مدل لباس عروس، میزان بودجه و توانایی مالی شماست اما به دلیل اینکه بودجه محدودی دارید فکر نکنید که نمی‌توانید لباس عروس زیبایی تهیه کنید و یا برخی از افراد گمان می‌کنند که هرچه هزینه بیشتری را صرف کنند لباس عروس زیبا‌تر و مناسب‌تری را خریداری خواهند کرد ولی باید بگوییم که این تصورات اشتباه است. برای خرید بهترین لباس عروس باید فرم وشکل اندام خود را در نظر بگیرید و متناسب با آن مدل مناسبی را انتخاب کنید. اگر مراسم عروسی شما هم نزدیک است ولی نمی‌دانید که کدام مدل لباس عروس با اندام شما هماهنگی و تناسب بیشتری دارد این مقاله از سایت ژوبیس را از دست ندهید تا با راهنمای خرید لباس عروس آشنا شوید.
فهرست آنچه می‌خوانید:

فرم بدن خود را بشناسید

Know your body shape

یکی از مهم‌ترین نکات در راهنمای خرید لباس عروس شناخت فرم بدن است. فرم و شکل بدن با اندازه‌های دور کمر، دور باسن، دور سینه و شانه‌ها تعیین می‌شود، انواع مدل‌های فرم بدنی خانم‌ها شامل مثلث، مثلث معکوس، گلابی، مستطیلی، سیب، ساعت شنی و لوزی می‌شود.
برای اینکه بدانید فرم بدن شما چه شکلی است دور کمر، باسن، سینه و شانه‌های خود را اندازه‌گیری کنید و با به دست آوردن نسبت دور کمر به باسن و همچنین شانه و سینه بدانید که فرم بدن‌تان چیست.
اگر اندازه‌های شما از بالا به پایین تقریبا یکنواخت است به احتمال زیاد فرم بدن شما مستطیلی شکل است.
افرادی که شانه‌های پهن و باسن باریکی دارند فرم بدن‌شان مثلث وارونه است. بدن گلابی شکل شامل فرم بدن خانم‌هایی می‌شود که باسن پهن با کمر باریک و شانه‌ها و سینه‌ باریکتر از باسن خود دارند. خانم‌هایی که دارای کمربسیار باریکی هستند به طوری که اندازه کمر به صورت قابل توجهی نسبت به اندازه شانه‌ها، سینه و باسن کمتر است، فرم بدنی ساعت شنی شکل دارند.

انتخاب لباس عروس متناسب با اندام خود

انتخاب لباس عروس متناسب با اندام خود

بدون شک تمامی خانم‌ها استایل خوبی ندارند و به قول معروف مانکن نیستند و باید مدل لباس عروسی را انتخاب کنند که آن‌ها را زیباتر نشان دهد. شاید لباسی که در رویاهایتان در ذهن خود داشته‌اید و مد نظرتان بوده است روی اندام شما زیبا نباشد بنابراین توصیه می‌کنیم که قبل از انتخاب و خرید مدل لباس عروس حتما آن را پرو کرده و مدلی را انتخاب کنید که بیشترین تناسب را با اندام شما دارد تا شما زیباتر نشان داده شوید.

لباس عروس برای اندام گلابی شکل

لباس عروس برای اندام گلابی شکل

برای خانم‌هایی که قسمت پایین بدنشان چاق می‌باشد و به اصطلاح دارای اندام گلابی شکل هستند بهتر است به سراغ خرید لباس عروس‌هایی بروند که دامن پف دار و یا دامن A شکل دارند و لباس‌های کاملا بلند را بخرید.

لباس عروس برای اندام سیبی شکل

اگر نیم تنه شما پر است و کمر کوتاه و باسن لاغری دارید بهترین انتخاب برای شما لباس عروس یقه هفت با دامن‌های بلند و ساده است چرا که این مدل‌ها باعث برقراری تعادل بین نیم تنه پایین و بالا می‌شوند. توصیه می‌کنیم به سراغ لباس عروس‌هایی که قسمت جلوی سینه‌شان کار شده است نروید. شما می‌توانید با بستن یک کمربند پهن، نیم تنه بالایی خود را بلندتر نشان دهید.

لباس عروس برای اندام مستطیلی شکل

لباس عروس برای اندام مستطیلی شکل

برای این دسته از خانم‌ها لباس عروس مدل A-LINE انتخاب مناسبی باشد که روی منحنی‌های اندامشان تاکید می‌کند. این مدل لباس عروس در ناحیه بالاتنه چسبان است و از کمر به پایین و در بخش دامن کم کم حالت فون پیدا می‌کند در نتیجه منحنی‌های اندام شما را بیشتر نشان می‌دهد.

لباس عروس مناسب اندام ساعت شنی شکل

لباس عروس مناسب اندام ساعت شنی شکل

یکی از زیباترین فرم‌های اندام خانم‌ها، شکل ساعت شنی است و افرادی چون کاترین زتا جونز، اسکارلت جوهانسون و درو بریمور دارای این نوع فرم بدن هستند. اگر شما هم دارای کمر باریک و شانه‌های پهنی هستید لباس عروس‌هایی را با یقه دکلته که دامن بلندی دارند را انتخاب کنید به طوری دامن تا قسمت بالای ران تنگ بوده و شکل مدل ماهی را داشته باشد.

لباس عروس برای خانم‌های قد کوتاه و ریز نقش

لباس عروس برای خانم‌های قد کوتاه و ریز نقش

اگر ریزنقش هستید و قد بلندی ندارید بهترین انتخاب برای شما لباس عروس‌های ماکسی و بلند است و هرگز نباید به سراغ لباس عروس‌های پف‌دار بروید چرا که این مدل‌ها شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهند و همچنین به دلیل داشتن جثه ریز در پف لباس عروس گم خواهید شد. برای خانم‌ها قد کوتاه که چاق و درشت هستند لباس عروس مدل پرنسسی گزینه بسیار خوبی است.

لباس عروس مناسب عروسان قد بلند

لباس عروس مناسب عروسان قد بلند

اگر دارای قد بلندی هستید که به چشم می‌آید لباس عروسی را انتخاب کنید که قد شما را ‏کوتاه‌تر نشان دهد. مدل پرنسسی که دارای دامن پف‌دار است و قد را کوتاه‌تر نشان می‌دهد انتخاب مناسب برای خانم‌های قد بلند است. لباس عروس‌های بسیار تنگ و باریک برای این خانم‎ها مناسب نمی‌باشد چرا که قد را از آن چیزی که هست بلندتر نشان می‌دهند.

لباس عروس برای خانم‌های چاق

لباس عروس برای خانم‌های چاق

اگر چاق هستید شاید فکر کنید که لباس عروسی برای شما دوخته نشده است که شما را زیباتر نشان دهد ولی این تصور اشتباه است چون باید به سراغ لباس عروسی بروید که شما را ظریف‌تر نشان دهد. لباس‌هایی که دارای نیم تنه تنگ و گن شکل به همراه دامنی که از کمر پف‌دار شده برای شما مناسب است. توجه کنید لباس عروسی را که در قسمت بالاتنه خیلی تنگ است را نخرید چرا که اندام شما را بزرگتر نشان می‌دهد و این جالب نیست.

لباس عروس مناسب خانم‌ها با سینه بزرگ

لباس عروس مناسب خانم‌ها با سینه بزرگ

اگر دارای سینه بزرگی هستید لباس عروس دکلته و یا یقه بسته را برای خرید انتخاب نکنید و مدل‌هایی با یقه گلابی شکل، هفت و قلبی برای شما مناسب هستند. اگر دوست دارید لباسی بپوشید که سینه شما را کوچکتر نشان دهد مدلی با کمر افتاده که بخشی افتاده روی کمر است را انتخاب کنید زیر این مدل‌ها بین کمر و سینه فاصله ایجاد می‌کند و در نتیجه سینه کوچکتر نشان داده می‌شود.

لباس عروس مناسب خانم‌ها با سینه کوچک

لباس عروس مناسب خانم‌ها با سینه کوچک

برای خانم‌های که سینه کوچکی دارند لباس عروس بلند که بالا تنه کوتاه و درزی زیر خط سینه دارد مناسب است.

اشتراک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من